Sposoby na przerzedzone włosy

on Jun 22, 2023
Wiele osób cierpi na rzadkie choroby, które polegają m.in. na wypadaniu włosów i nadmiernym łysieniu. W szczególności problem ten może dotykać kobiety, dzieci oraz osoby nastoletnie, dla których okazać się może to sporym problemem oraz dyskomfortem, natomiast w niektórych przypadkach prowadzą one nawet do depresji i zamknięcia się na świat.

Innowacyjne sposoby jednak są w stanie sprawić, że normalne życie, także z chorobą jest możliwe.

mózgi
Author: Hey Paul Studios

Jak? Odpowiedź jest stosunkowo prosta i krótka - wszczepianie włosów. Jest to chirurgiczny (Dr Janicki - krioablacja kręgosłupa) zabieg, polegający na uzupełnianiu wszelkich ubytków włosów w okolicach, gdzie przerzedziły się, bądź też wypadły. Choroby tego typu są różne - zalicza się do nich m.in. łysienie mające związek z oparzeniami, urazami, napromieniowaniem, jak również spowodowane pooperacyjnymi bliznami, bądź stanami zapalnymi skóry z okolic głowy. Przeszczep włosów po raz pierwszy miał miejsce w 1959 roku, lecz dziś jest to zabieg, który wykonuje się każdego dnia. Istnieją kliniki - również w Polsce - które zajmują się takimi przeszczepami, a we własnych zespołach medycznych posiadają najlepszych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem.

W szczególności dużym problemem może okazać się wypadanie włosów u kobiet. Dla przedstawicielek płci pięknej, które bardzo troszczą się o swój wygląd obawiają się pokazać światu z przerzedzonymi włosami, bądź też próbują za wszelką cenę powstrzymać tenże problem. W wielu przypadkach - bezskutecznie.

Wtedy nie warto się chować, bowiem są osoby, które potrafią pomóc odzyskać piękne i silne włosy. Zabiegi, pielęgnacyjne metody czy również i inne sposoby na powstrzymanie łysienia mogą pomóc, jednak w pojedynkę z całą pewnością nie da się tego zrobić.