You are here

Zadbaj o swoje dziecko

Dlaczego ważne jest aby zacząć rehabilitację po zabiegulekarskim ?

W momencie, gdy wychodzimy ze szpitala zdarza się, że konieczna jest nam rehabilitacja Wrocław. Wrocław jest miastem, w którym na pewno znajdziemy odpowiednie ośrodki rehabilitacyjne. Osoby, które w nich pracują będą w stanie poprawić naszą kondycję, a przez swoje ogólne przygotowanie pomogą nam też psychicznie.

Jakie są możliwości opiekowania się nad osobami nieuleczalnie chorymi, jaka będzie w tym rola hospicjum.

dziecko
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
Pomimo ogromnego rozwoju medycyny w ostatnim czasie nadal wiele chorób jeszcze nie pokonano. Dotyczy to zwłaszcza nowotworów, jakie bez przerwy produkują w statystykach. W dużym stopniu jest to rezultatem słabej profilaktyki i wykrywalności. Sporo tego typu chorób dałoby się pokonać, gdyby w odpowiednim czasie zostały zdiagnozowane. Niestety tak nie jest i pacjenci, którzy zaczęli chorować na raka czy inną nieuleczalną chorobę będą skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.

Jakie badania prenatalne NFZ od czasu do czasu oferuje.

wizyta u lekarza
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Ginekolog to naprawdę ważny doktor
Warto sobie wydawać sprawę z tego, że ginekolog to istotny lekarz, gdyż sprawdza najbardziej intymne części naszego ciała, zatem musimy posiadać do niego całkowite zaufanie i nie możemy się go obawiać. Im więcej będziemy z nim konwersować, tym prościej będzie nam zapytać także o naprawdę intymne sprawy, które mogą się okazać ważne dla naszego życia.

Borelioza – jak uchronić się przed kleszczami i co zrobić, gdy mimo wszystko konieczne jest nam leczenie?

Lato to czas, gdy chętnie spędzamy wolne chwile pod gołym niebem. Jeździmy nad wodę, do lasu, chodzimy na działkę oraz leniuchujemy na trawniku przed domem, wielokrotnie nawet nie myśląc o zagrożeniach, które mogą na nas czyhać. Jednym z najpoważniejszych są kleszcze, które mogą zarazić nas chorobą zwaną boreliozą.

Miejmy na uwadze swoje zdrowie, to jedna z istotniejszych spraw w naszym życiu. Zaniedbane jest w stanie się odgryźć

psycholog
Łatwo się mówi, by zabiegać o zdrowie, ciężej zaś to zrealizować w praktyce. Niemniej, każdy z nas musi myśleć o takim czymś, jak o najważniejszym priorytecie. Pieniądze jesteśmy w stanie zarobić, wygrać lub stracić, zdrowie zaś jesteśmy w stanie tylko utracić. Skoro bowiem przychodzimy na świat zdrowi to już jesteśmy spełnieni. Ktoś, kto jest podatny na zachorowanie może to zdrowie zyskać, lecz nie będzie ono takie samo, jak u człowieka całkowicie zdrowego, bo każda choroba pozostawia po sobie ślad w ciele i psychice człowieka.

Pages