Medycyna estetyczna: sposoby na pozbycie się zbędnej tkanki tłusczowej

on Apr 16, 2023
Nadmiar tłuszczowej tkankij jest częstym problem. Dlatego proponowane są rozmaite formy jej niwelowania za pomocą metod medycyny estetycznej. Różnorodne zabiegi pozwalają na modelowanie ciała przez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ciała takich jak brzuch, biodra, pośladki, uda, ramiona oraz podbródek.

Jednym ze sposobów usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja.

Kiedy diety nie pomagają jednym ze sposobów na idealną sylwetkę jest liposukcja
Author: Fotolia
Source: Fotolia

tatuaż
Author: Tony Alter

Tradycyjna liposukcja, która polega na odsysaniu tłuszczu przez nacięcia na skórze przeprowadzana jest przez chirurga oraz najczęściej wymaga znieczulenia ogólnego, z tego powodu do takiego zabiegu kwalifikują się jedynie osoby o dobrym zdrowiu. Jeżeli interesuje nas zbieg taki jak liposukcja Kraków to miejsce, w jakim bez problemu znajdziemy klinikę, w której można umówić się na konsultację.

Korci Cię, żeby pozostawić szczerą opinię pod powyższym wpisem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz z witryny (https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/) będzie przez nas przeczytany z chęcią.

Należy jednak pamiętać, iż ten zabieg poleca się osobom o normalnej wadze, z elastyczną oraz jędrną skórą, u jakich nadmiar tkanki tłuszczowej występuje w konkretnych częściach ciała. Trzeba wiedzieć, iż współczesna medycyna estetyczna proponuje również nowsze odmiany liposukcji - liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja laserowa, liposukcja wodna (BodyJet) - wymienione zabiegi są mniej inwazyjne, a co się z tym wiąże są w dużo mniejszym stopniu obarczone ryzykiem efektów niepożądanych - lipofilling kraków.

Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie lipofiling, czyli inaczej lipotransfer.

To metoda, która pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu z określonej partii ciała oraz przeszczepienie tego tłuszczu w miejsce dotknięte problemem ubytku, prz ez co zyskuje się atrakcyjną objętość pośladków bądź biustu, wypełnia bruzdy, poprawia owal twarzy, powiększa usta - w zależności od oczekiwań pacjenta. To świetna alternatywa dla stycznych implantów oraz wypełniaczy, dlatego jeżeli interesuje kogoś właśnie lipofiling Kraków podpowiadamy, iż również to miasto, które zasługuje na uwagę.