Sposoby na szybszą regenerację

on Aug 7, 2023
Gdy dowiadujemy się, że doszło do kontuzji myślimy o tym, co potem. Jasne jest, że chce się jak szybko powrócić do pełnej sprawności, ale nie zawsze będzie to możliwe. Dlatego dobrze dwa razy się zastanowić nim sięgniemy po jakieś nie do końca legalne czy też właściwe środki, bo to da prowizoryczne lepsze samopoczucie, ale z czasem może doprowadzić do niekorzystnych rezultatów.
operacja
Author: Lena
Dlatego jeżeli doszło do jakiejkolwiek kontuzji trzeba iść do lekarza specjalisty, który może na przykład powiedzieć, że najlepsza będzie terapia czynnikami wzrostu (). Najczęściej jest ona kojarzona z tym, że jeżeli ktoś jest dość niski to w danym wieku takie osobie podaje się czynnik wzrostu. Jednak terapia ta ma za zadanie też zwiększenia szybkości regeneracji uszkodzonego miejsca. Czasem konieczna jest operacja i zabranie się za rehabilitację.

Mamy takie części naszego ciała, które jeśli uszkodzimy to niestety można nigdy nie powrócić do pełnej sprawności. Owszem, jeżeli kontuzja nie będzie zbyt mocna to można się po niej pozbierać niemal w stu procentach, ale jeśli doznaliśmy poważnego urazu, to niektórzy muszą pożegnać się np. z byciem sportowcem lub muszą wziąć pod uwagę to, że powróci im sprawność w zakresie ruchowym w niepełnym stopniu. Czasem niezbędna jest operacja, na przykład operacja krzyżowego więzadła. Po takiej operacji
operacja
Author: Phalinn Ooi
trzeba liczyć się z tym, że niezbędna będzie rehabilitacja. Ale nie możemy zacząć jej za szybko, by po operacji nic nie zostało uszkodzone.

Na dodatek nie możemy też za długo zwlekać z rehabilitacją, bo wtedy również może dojść do tego, że pewne mięśnie zaczną zanikać. Wtedy rehabilitacja (fizjoterapia stargard) przedłuży się. Jak można się domyślić wszystko jest zależne od indywidualnych cech pacjenta. Najlepiej znaleźć w swej miejscowości dobrego ortopedę. Jeżeli na przykład jesteśmy w Krakowie to nie będzie to problem. Wiadomo ortopeda Kraków to duże miasto gdzie prościej będzie znaleźć ortopedę z prawdziwego zdarzenia (więcej tu sport-med.pl). Ale musimy porządnie się porozglądać, żeby znaleźć dobrego ortopedę nawet w mniejszych miastach. Ortopeda powie nam czy po pierwsze konieczna będzie operacja a potem zajmie się wskazaniem nam odpowiedniej rehabilitacji. A najistotniejsze to słuchać jego wskazówek, bo jeśli samodzielnie zrobimy coś wbrew jego poleceniom, to można zostać kaleką do końca życia.