Specjalista stomatologii

on Jun 18, 2023
Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych dziedzin w medycynie. Duża liczba obywateli Polski cały czas czuje lęk przed wizytą u stomatologa, tak samo wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Profesjonalista może wykonać błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to plombowanie zęba, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy. Wykwalifikowany fachowiec jest także w stanie zapobiec rozwojowi chorób jamy ustnej, tak żeby w późniejszym czasie nie było potrzeby przeprowadzania długotrwałego i drogiego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy fachowców są niekiedy bardzo długie, pacjenci rezerwują czasem terminy nawet na kilka lat naprzód.
implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami
Author: Bobol

Najczęściej występujące dolegliwości
Wielu Polaków wciąż ma problem z zapewnianiem prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz przykładowo z dobraniem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na problemy z dziąsłami czy próchnicę. To pozornie błahe dolegliwości, ale zaniedbane potrafią wywoływać poważne konsekwencje, włącznie z utratą uzębienia. Dobór odpowiedniej twardości włosia szczoteczki do zębów (bruksizm bielany) potrafi zapobiec wielu problemom, przede wszystkim z dziąsłami - więcej na . Zbyt sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, a w wyniku ich cofnięcie. To niezwykle popularna dolegliwość, nosząca specjalistyczną nazwę – parodontoza. Może być ona spowodowana również dużą ilością kamienia nazębnego. W celu pozbycia się tego problemu, zalecane jest więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u dentysty.
Czytaj też

Dentysty nie można uniknąć
Paradontoza jest jednym ze schorzeń, któremu dobry lekarz stomatolog jest w stanie zapobiec. Prawdziwym wyzwaniem dla specjalisty są zabiegi związane z tworzeniem protez. Zęby, mimo że złożone z twardego szkliwa, potrafią ulec uszkodzeniu. Nieprzestrzeganie zalecanej higieny jamy ustnej może również skutkować wypadaniem zębów. W takim przypadku, żeby pacjent mógł normalnie żyć, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo bardziej komfortowe i bardziej estetyczne rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i zamocowaniu do niego sztucznego zęba. Implant zębowy jest nie do odróżnienia od prawdziwego zęba, co bywa jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem uzębienia.