Skorzystanie z opieki ośrodków odwykowych nie stanowi powodu do wstydu – czyli marginalizacja poważnego problemu najgorszym co można zrobić

on Feb 6, 2024
Ośrodek terapii uzależnień to sort placówki specjalnej, mającej na celu świadczenie profesjonalnej pomocy jak i porady zarówno osobom uzależnionym oraz ich bliskim. Współcześnie używki przybierają rozmaite formy, niejednokrotnie nierozpoznawane wystarczająco wcześnie.

Symptomy popadania w uzależnienie są każdorazowo podobne, problem stanowi odseparowanie ich od powszednich stanów ludzkich – np. rozdrażnienie jest słabym kryterium, do rozpoznania czy w ogóle z uzależnieniem ma się do czynienia. Inną istotną kwestią jest sam typ świadczonej pomocy, a raczej chęci jej udzielenia.

Chcesz przejrzeć inne ciekawe posty? Zachęcamy więc na stronę twórcy (https://permanent24.pl/pl/c/Peny/47). Tam czekają na Ciebie sprawdzone wiadomości.

Nawet kiedy specyficzne uzależnienie zostanie rozpoznane, bliscy najzwyczajniej wstydzą się zgłosić do specjalnej placówki, która właśnie do świadczenia profesjonalnej pomocy służy. Ośrodek terapii uzależnień – nie jest lokalizacją gdzie zgłaszający się będą oceniani pod kątem moralnym – a nawet jeśli to w ogólnej przestrzeni problemu uzależnienia pobieżna ocena jest kłopotem o bardzo niskiej wartości. Wstrzymując się od wybrania do placówki pomocowej niedobrze rozumianą dumą, czyli zwykłą „:dulszczyzną” sprawiamy krzywdę nie tylko sobie, ale głównie osobie, której chcemy pomóc i której wydobycie się z nałogu winno stanowić bezwzględnie nadrzędny priorytet.

ośrodek odwykowy
Author: Army Medicine

rezydencja
Author: Mielno Holding Firmus Group
Source: Mielno Holding Firmus Group

Ośrodek odwykowy to często ostatnia oraz jedyna szansa na ratunek dla osoby uzależnionej. Specjaliści są w stanie wyraźniej niż najbliżsi dotrzeć do pacjenta – bo tym właśnie jest osoba uzależniona.

Ośrodek odwykowy, z wieloletnim doświadczeniem będzie w stanie szybko zacząć proces rehabilitacyjny znacznie powiększając szanse na wyzdrowienie. Jest to proces, który potrafi trwać latami jednak jest to znacznie lepsze niż bezczynność.