• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Rehabilitacja po wypadku czy chorobie

on May 9, 2023
Rehabilitacja jest procesem, podczas którego pacjent powraca do zdrowia i kondycji fizycznej. Bywa wykonywana w przypadku rozmaitych urazów, na przykład złamań kości. W tego rodzaju przypadkach zazwyczaj wykonuje się usztywnienie określonej kończyny po wcześniejszym zestawieniu kości. Usztywnienie takie, na przykład w postaci gipsu, stosuje się do czasu całkowitego zrośnięcia kości. W większości przypadków jest to czas około sześciu tygodni.

Krew prawdę Ci powie?
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rehabilitacja jest czasami niezbędna również jako pomoc dla ofiar wypadków, na przykład drogowych. Wskutek wypadków często ulega się różnego rodzaju urazom kręgosłupa, w szczególności odcinka szyjnego. Rehabilitacja jest więc ogromnie przydatna dla ponownego osiągnięcia pełnej sprawności. Niezwykle istotny jest tutaj akcesoria rehabilitacyjne, który jest używany. Powodzenie przeprowadzanej rehabilitacji w dużej mierze uzależnione jest od doboru i jakości tych narzędzi oraz leków na których temat można przeczytać, np. na tu.

Rehabilitacja w przypadku chorób

Różnorodne zabiegi tego typu wykorzystywane są również w chorobach, których wynikiem jest pojawienie się urazu. Za przykład może posłużyć porażenie mięśni wywołane boreliozą. Wywołuje ono całkowitą niemożność poruszania mięśniami, przykładowo w jednej połowie twarzy. W tego rodzaju przypadkach przeprowadza się kilka rodzajów zabiegów. Najważniejsze są regularne i intensywne masaże twarzy, które służą rozgrzaniu i pobudzeniu mięśni. Poza tym stosuje się profesjonalne lampy do naświetlania chorego obszaru.

Noworoczne postanowienie - jem zdrowo!
Author: Good One PR
Source: Good One PR
Czasami również pomocne okazują się przyrządy rehabilitacyjne podrażniające chore mięśnie prądem elektrycznym o niskim napięciu, co także służy pobudzaniu mięśni. U chorego może to wywoływać niemiłe uczucie lekkiego bólu, jednak rezultaty są bardzo dobre. Rehabilitacja (pokaż więcej rehabilitacja dla seniorów kraków) kojarzona jest też ze schorzeniami ortopedycznymi. Przykładem może być niewystarczające wykształcenie stawu biodrowego u małych dzieci. W tego rodzaju przypadkach często zalecane są specjalne profesjonalne poduszki ortopedyczne.

Dostępność

Sprzęt tego typu można znaleźć w wielu różnych punktach. Podstawowym jest sklep ze sprzętem medycznym, gdzie dostępne są także produkty dla lekarzy. Punkty takie funkcjonują także za pośrednictwem Internetu. Zalecenia elementów zależą od ich typu oraz firmy i często powiązane są z jakością produktów.