You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Różniące się między sobą wady oczu oraz metody ich leczenia

on Mar 28, 2023
Intensywny rozwój techniki sprawił, że dzisiaj każdy z nas wiele czasu dziennie spędza przed ekranem komputera oraz telewizora. Wprawdzie wykorzystywane aktualnie urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale wpływają negatywnie na kondycję oczu, które na ogół zaczynają niedomagać. Choroby oczu to jednak nie tylko wina pracy przy komputerze oraz oglądania telewizora.

Jedną z tych chorób narządu wzroku, które powstają na skutek między innymi zbyt długiego korzystania z komputera i telewizora jest krótkowzroczność. Definiuje się ją również mianem bliskowzroczności oraz miopii. Wada ta polega na tym, że nie ma problemów z wyraźnym dostrzeżeniem tych przedmiotów, które ulokowane są w pobliżu, natomiast te bardzo oddalone jawią się jako niewyraźne oraz zamazane.

Kiedy wada jest już mocno zaawansowana, osoba , która się z nią boryka może zupełnie nie odróżniać przedmiotów znajdujących się w dużej odległości od niej. Krótkowzroczność pojawia się także wraz z kolejnymi latami. Może mieć również podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to przede wszystkim noszenie okularów korekcyjnych. Zamiast nich można zdecydować się na soczewki kontaktowe. Takie leczenie krótkowzroczności nie usuwa wady, ale umożliwia zachowanie jakości widzenia bez względu na to, w jakiej odległości położone są obiekty. Okulary dostępne są w różnych cenach. W przypadku osób pracujących w miejscu, gdzie używany jest komputer możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę - laserowa korekta krótkowzroczności.



zielone kobiece oczy
Author: Liebre.De.Marzo
Source: http://www.flickr.com
Chorobą, która nie ma związku z korzystaniem z komputera jest natomiast jaskra. Choroba ta ma związek z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem niezwykle groźnym. leczenie jaskry możliwe jest na kilka sposobów - dowiedz się więcej. Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt wysokiego ciśnienia. Zazwyczaj odbywa się to za sprawą aplikowanych środków farmakologicznych. Kiedy to nie przynosi rezultatów, potrzebne jest bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tym wypadku w grę wchodzi zabieg operacyjny.

Wszystko przebiega jednak szybko prosto. Nie jest wymagany długi pobyt w szpitalu - chory może wrócić do domu już na drugi dzień po operacji. Następnie wymagane jest oszczędzanie oczu oraz stosowanie specjalnych kropli. Jaskra jest choroba, która nie poddana leczeniu może doprowadzić do zupełnej utraty wzroku.