• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Nie bójmy się wizyty u seksuologa

on Jan 5, 2023
Seksuolog to dla wielu charakterystyczny zawód, podobnie jak sam seks to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta dziedzina jest po prostu mocno osobista, więc dość niechętnie mawiamy o tym publicznie. występują jednakowoż sytuacje, gdy należy otworzyć usta i zacząć wysławiać. tym chwilą jest naturalnie wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i opowiedzieć o swoich osobistych bolączkach.
łózko
Author: Hungarian Snow
Co by tu wiele nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, to najmocniej niedostępny dla wielu specjalistą – nieosiągalny z powodu własnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli ma trudności istoty seksualnej nie stawi się do niego, ponieważ to „takie dziwne, i w ogóle, że mowa będzie o seksie, to nie, nie nie ma mowy… Zapominamy przy tym, że seksuolog to po prostu lekarz, dla którego rozmowy o naszych problemach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu dziedzina wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla niektórych dobry seksuolog może być niedostępny również z innego. W malutkich miastach taki doktor to wyjątek, choć co prawda, powoli się to przemianowuje. Z drugiej strony mała mieścina to nie aglomeracja, jak Wrocław lub Warszawa, tam jeśli udamy się na wizytę fundowaną NFZ możemy się spodziewać, że połowa miasta będzie o nas mówić. Po prostu w takich miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi specjalistami i powiedzmy, że otrzymujemy wezwanie do jednej z nich, w której widujemy krewnego. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i posądzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, zapewne ma utrzymankę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości na przykład może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko elegancko, lecz prywatne wizyty dużo kosztują, a kiedy dodamy koszt dotarcia do takiego miasta, to finansowe utrudnienie jednocześnie zdecydowaniej wzrośnie. Reasumując, tego typu prywatne wizyty są dla ludzi, którzy mogą sobie na to pozwolić, dla innych pozostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje także dla nich nie zrażanie się osobami, którzy nie pojmują, że seksuolog to normalny doktor! Na szczęście ta świadomość z wolna się zmienia, i tak samo, jak coraz większa liczba osób rozumie, że psychiatra sprawdź tutaj praxis poznań natalia rakowska psychiatra i seksuolog to taka sama lecznicza praca, jak każda inna.