• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Metoda na mijający czas - jak walczyć ze starzeniem się skóry?

on Jun 13, 2023
Mijający czas, indywidualna mimika jak też predyspozycje genetyczne sprawiają, że na naszych twarzach z czasem pojawiają się bruzdy. Są one świadectwem naszego życia, doświadczenia oraz charakteru, są częścią nas.

Ale dla osób, jakie nie potrafią i nie chcą się z nimi pogodzić, medycyna estetyczna oferuje zabiegi korekcji bruzd. Polecają one szczególnie 2 sposoby – dobierane indywidualnie do każdego pacjenta, typu oraz ilości zmarszczek, tj. botoks w Warszawie i lifting (zobacz: urządzenia do liftingu sklep) twarzy Warszawa. Pierwsza metoda korekty zmarszczek mimicznych polega na użyciu toksyny botulinowej, występującej pod nazwą sprzedażową np. Botox albo Dysport. Iniekcja botoxu w należycie małej dawce powoduje porażenie płytki motorycznej, co w rezultacie nie dopuszcza do kurczliwości mięśni. W konsekwencji zostaje po części zniesiona ruchliwość w miejscu wstrzyknięcia, co z kolei zapobiega marszczeniu się skóry. Następuje wyrównanie już istniejących zmarszczek – także głębokich mimicznych jak np. miedzy brwiami.

twarz
Author: Earthnicity Minerals
Source: Earthnicity Minerals
Należałoby podkreślić, iż Botox oddziałuje wyłącznie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują prawidłowo jak dotychczas. Dzięki takiemu zastrzykowi wyraz twarzy nie ulegnie zmianie a bruzdy są wygładzone oraz usunięte. Wielu pacjentów wyraża niepokój, iż na skutek zabiegu usuwania zmarszczek Botoxem mogą postradać naturalną wyrazistość buzi i uzyskać tak zwany efekt „maski”, która uniemożliwi im wyrażanie uczuć. Obeznany w zabiegach z zastosowaniem Botoksu doktor potrafi poddać metodzie tylko i wyłącznie mięsień odpowiadający za formowanie się zmarszczek, nie zaś mięśnie wokół. Dzięki temu mięśnie, które nie zostały czasowo sparaliżowane będą pracować prawidłowo, zaś mimika twarzy zostanie nie naruszona.

Lifting twarzy w Warszawie to zabieg odmładzający, polegający na napięciu tkanek buzi oraz uniesieniu ich ku górze. Wykonuje się go przede wszystkim w celu naciągnięcia i wygładzenia skóry twarzy, udoskonalenia konturów oraz wygładzenia bruzd. Medyk nacina skórę po czym likwiduje jej nadmiar. Po zabiegu, przez około dobę, niezbędna będzie hospitalizacja. By odnaleźć klinikę chirurgi plastycznej w swojej okolicy proponuję wpisać w przeglądarkę dla przykładu usuwanie zmarszczek w Warszawie.