• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Laserowa metoda usuwania tatuażu - przebieg oraz koszt

on Dec 4, 2022
Tatuaż to obrazek zrobiony na skórze specjalnym tuszem. Jeśli chcemy zrobić sobie tatuaż warto skrupulatnie to przemyśleć, ponieważ często jest to decyzja na całe życie. Często jednak bywa tak, że wzór, który wydaje się nam idealny, z biegiem czasu nie podoba się nam już tak bardzo. Z tego powodu nigdy nie wolno poddać się chwilowej modzie na dany wzór. Jeżeli jednak mamy tatuaż, którego żałujemy, warto usunąć nietrafiony rysunek za pomocą lasera. Tę ofertę mają zarówno kliniki medycyny estetycznej, jak i studia tatuażu. W jaki sposób przebiega ten zabieg i ile kosztuje usunięcie tatuażu?

tatuaż na plecach
Author: Andrew Lorien
Początkowo pacjent zostaje poddany próbie laserowej, która pozwoli mu na zabieg. Należy również skrupulatnie zapoznać się z listą przeciwwskazań. Miesiąc przez zabiegiem nie można się opalać. Istnieje również lista farmaceutyków, przy zażywaniu których nie można poddać się działaniu lasera. Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań kolejnym krokiem jest opisywany zabieg. Bardzo często pojawiającym się pytaniem jest: "Czy usuwanie tatuażu boli?". Obecnie ból przypomina strzelenie w skórę gumki recepturki

tatuaż
Author: Tony Alter
Klient dostaje jednak znieczulenie. Najczęściej stosuje się znieczulający krem lub zwyczajnie chłodzi się skórę. Laserowe usuwanie polega na rozerwaniu barwnika i wchłonięciu go. Skóra wydali barwnik z organizmu. Należy mieć świadomość, że laser nie działa dobrze przy wszystkich kolorach tuszu. Usuwanie tatuażu niezwykle rzadko kończy się na pierwszej sesji. Najczęściej serii jest kilka i muszą być przerywane na 6 do 8 tygodni. Po użyciu lasera nakładany jest opatrunek z antybiotykiem. Kolejno na skórze powstają strupki, których absolutnie nie można zrywać. Metoda ta nie powinien zostawiać blizn, a zerwanie strupków może tym skutkować. Jeśli chodzi o laserowe usuwanie tatuażu cena bywa bardzo różnorodna. Koszt usunięcia tatuażu jest zależny od wielkości rysunku oraz od jego typu: wykonane przez amatora wymagają mniejszej liczby zabiegów, tym samym kosztują mniej. Zazwyczaj jest tak, że klient, którego tatuaż wymaga dużej liczby zabiegów otrzymuje stosowne zniżki. Jest to bardzo często stosowana praktyka.

Chociaż wydawać się może, że tatuaż musi być decyzją niesamowicie przemyślaną, nierzadko zdarza się tak, że jest po prostu pomyłką.

Przedstawiany pełny tekst (https://bioplanet.pl/zywnosc) zawiera informacje, które omawiają ten temat, zatem jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zapraszamy do nas!

Laserowe usuwanie pomoże nam zwalczyć problem, warto jednak skrupulatnie przemyśleć każdy tatuaż na naszym ciele, aby usuwanie nie stało się koniecznością.