Kto podaje leki w warunkach szpitalnych i jakie jeszcze obowiązki posiada pielęgniarka?

on Sep 3, 2023
Jeśli czyimś marzeniem jest niesienie pomocy innym osobom, to może wybrać zawód, którego sensem okazuje się być właśnie pomoc innemu człowiekowi. Jest to zawód, jaki najczęściej wykonują panie, jednak są placówki, w jakich na takim stanowisku można by spotkać panów.

Pielęgniarka jest to pracownik szpitala, jakiego głównym zadaniem jest opieka nad podległymi jemu chorymi. Głównym obowiązkiem pielęgniarki jest troska o komfort pacjenta, jego czystość, karmienie oraz niesienie pomocy we wszystkich czynnościach, których chory nie jest w stanie przeprowadzić samodzielnie. Zajmuje się ona podawaniem leków przepisanych przez doktora, wykonywaniem iniekcji, podawaniem krwi oraz zmienianiem bandaży. Poza tym pomaga doktorowi przy wykonywanych zabiegach. Jest ona odpowiedzialna za stan zdrowia pacjenta, a w razie jego pogorszenia lub zagrożenia życia, powinna udzielić pierwszej pomocy. Może zajmować się ponadto obsługiwaniem aparatury medycznej. Do jej obowiązków zalicza się również mierzenie temperatury, tętna i informowanie doktora o wszelkich problemach.

Sauna latem? – Jak najbardziej!
Author: Tatralandia
Source: Tatralandia

Pensje pielęgniarek zatrudnionych w państwowym zakładzie są zależne w znacznym stopniu od regionu kraju, a w mniejszych miejscowościach wynoszą od 1200 do 1600 złotych. W dużych miastach jest to wypłata w wysokości 1800-2200 złotych. W przychodni prywatnej pielęgniarka mogłaby liczyć na pensję nieco większą.

Gdy uznasz, że przydatne byłyby uzupełniające artykuły na prezentowany temat, to kliknij ten link i przeczytaj także inne wiadomości (http://eus.com.pl/endoskopowe-badanie-trzustki/).

Jest to około 2,500 złotych.

Niezależnie od stażu pracy pensje pielęgniarki nie ulegają znacznemu podwyższeniu. Na co poniektórych oddziałach szpitalnych działalność pielęgniarki jest dosyć stresująca, dlatego też normą jest praca kilku pielęgniarek naraz przy tym samym chorym.