Korekcja zeza to jedna z najbardziej popularnych procedur okulistycznych, wykonana w młodym wieku ma szansę całkowicie wyleczyć to schorzenie

on Sep 16, 2023
Najnowsze procedury powodują, iż praktycznie każda wada wzroku ma szansę być poprawiona. Bardzo wiele dzieci korzysta z tych możliwości, by pozbyć się np. zeza.

Cena takiej procedury jest dość wysoka, jednakże sporo osób twierdzi, iż opłaca się więcej zapłacić, aby cieszyć się ostrym wzrokiem.

Jeśli idzie o najmłodszych, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że korekcja zeza ma u nich wielkie szanse na powodzenie. Pełnoletni, którzy poddają się temu zabiegowi nie odzyskają całkowitej poprawy widzenia. Zanim dziecko poddane będzie operacji, warto stosować tzw. leczenie zachowawcze, to znaczy specjalne szkła. Jeśli jednakże wada się nie cofa, to wkraczają lekarze. Warto wiedzieć, iż operacja zeza (np. w przez tych lekarzy u dzieci przeprowadzana jest pod zupełną narkozą oraz wymaga wykonania badania krwi oraz EKG.

Okuliści przypominają także, by na sześć godzin przed procedurą nie jeść oraz nie pić.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły pod źródłem (https://asmtechnology.eu/asm-300pl/). Poznasz wtedy jeszcze dokładniejsze dane wiążące się z taką tematyką.

Sama korekcja zeza trwa krótko i przeważnie po kilku godzinach Pacjent wychodzi do domu. Dłużej trwa jednakże dochodzenie do całkowitej sprawności. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, iż operacja zeza u dzieci jest niesłychanie popularnym zabiegiem i na ogół zakończona jest sukcesem. Jeżeli dziecko nie usunie tej wady w czasie dojrzewania, to w przyszłości będzie niesłychanie ciężko ją usunąć. Lepiej zatem o to się zatroszczyć wcześniej- polecam przeczytać.

Trzeba także pamiętać, iż przez około dwa tygodnie po tym zabiegu nie powinno się wykonywać dużego wysiłku fizycznego, a pierwsza kontrola u okulisty powinna odbyć się jakiś tydzień po zabiegu. Powrót do szkoły też zajmuje około 14 dni, a zupełna sprawność powinna wrócić po około miesiącu.