Kiedy zdecydować się na implanty zębów?

on Apr 10, 2023
Deficyty w uzębieniu potrafią skutecznie odjąć wdzięku nawet najpiękniejszej twarzy. Z tego względu osoby, które z jakiegoś powodu utraciły naturalne ząbki, poszukują skutecznego sposobu, który umożliwiłby uzupełnienie tychże braków.

W takowym wypadku warto sięgnąć po zębowe implanty. Czym są implanty zębów jak też kiedy warto się na nie zdecydować? Implanty zębowe to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które umożliwia przywrócenie ładnego uśmiechu osobom, posiadającym niedostatki w uzębieniu. Co ważne to fakt, iż leczenie implantologiczne rekomendowane jest zarówno osobom, posiadającym niedostatki w postaci pojedynczych ząbków, jak również pacjentom, którzy cierpią z przyczyny zupełnego braku zębów naturalnych. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych, nie za każdym razem komfortowych protez. W przypadku zwykłej protezy, pacjent odczuwać może tak dyskomfort fizyczny, jak również psychiczny. Świadomość, że w trakcie posiłku (na przykład w gronie nowo poznanych osób) proteza może się w jakikolwiek sposób wysunąć sprawia, iż towarzyskie życie bywa często ograniczane do minimum. W wypadku implantów tego rodzaju sytuacja zwyczajnie nie może wystąpić. Następną, bezdyskusyjną zaletą leczenia implantologicznego, jest komfort fizyczny pacjenta. W praktyce bowiem ich noszenie nie różni się praktycznie w ogóle od uczucia, odczuwanego przez posiadaczy naturalnych zębów.

samochód
Author: David Prasad

Montaż implantów będzie całkowicie bezbolesny, bo wykonywany przy miejscowym znieczuleniu.

Warto jednakże dodać, iż poniektórzy pacjenci czują lekki ból (zobacz również magnetoterapia) przez kilka dni po przeprowadzonym zabiegu. Jeżeli chodzi o implanty zębów Łódź jest miastem w którym bez kłopotu znajdziemy odpowiedniego profesjonalistę.