• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy potrzebna jest proteza?

on Jun 22, 2023
Utrata nawet jednego zęba jest ambarasem, a jeżeli jest to więcej niż jeden ząb... Wtedy problem może stać się katastrofą. Na szczęście dziś protetyka jest na takim poziomie, że brak zębów nikomu nie grozi.

Deficyty powinny być jak najszybciej uzupełniane, bo zaniedbanie tego doprowadzić może do przesuwania się oraz obracania zębów sąsiadujących z luką, "wydłużania się" zębów przeciwnych oraz zanikaniu kości.

obiad
Author: YUCHIA CHUNG

Przed leczeniem protetycznym nieodzowne jest leczenie zachowawcze - zlikwidowanie ognisk próchniczych, profesjonalne oczyszczenie zębów, względnie kanałowe leczenie.

produkt
Author: Butz.2013

Protezy wymagają szczególnej troski o higienę jamy ustnej -> (sprawdź szczegóły). Uwagi wymaga zwłaszcza okolica przydziąsłowa koron a także mostów, ze względu na tendencję do gromadzenia się płytki nazębnej i trudności w jej oczyszczaniu. Protezę ruchomą trzeba czyścić dokładnie po każdym jedzeniu, co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej wykorzystywać dwustronne szczoteczki do protez, jakie dzięki odpowiednio uformowanemu włosiu pozwalają na oczyszczenie nawet z trudem dostępnych miejsc. Istotną sprawą jest klej do protez, który ma poprawiać jej utrzymanie w ustach przez jak najdłuższy okres. Klajster stosuje się w ten sposób, iż nakłada się go na protezę, którą następnie lokuje się na miejscu a także trzyma przez parę momentów przyciśniętą do dziąseł i podniebienia.

Tworząca się delikatna warstewka pomiędzy dziąsłami a protezą zapewnia komfort, łagodzi objawy powiązane z ocieraniem się protezy (zobacz pracownie protetyczne wrocław) o podniebienie a także ochrania przed nagromadzaniem się resztek pokarmu pod protezą. Każdy protetyk warszawa wola poleci ci należyty klej.