Kiedy i z jakim problemem kobieta powinna zgłosić się do poradni chorób kobiecych?

on Mar 28, 2023
Ginekologia to ogromnie ważna dziedzina medycyny. Zajmuje się wieloma ważnymi aspektami mającymi związek z rozpoczęciem nowego życia. Ginekologia to całość postępowań mających związek z profilaktyką oraz terapią chorób jakie dotykają kobiecego układu płciowego. Jest to poradnictwo a także rozwiązywanie kłopotów w zakresie zaburzeń miesiączkowania, leczenie stanów zapalnych pochwy, terapia bezpłodności, stosowanie antykoncepcji a także ogrom dalszych działań, które wpływają na prawidłowy płciowy rozwój kobiety.

gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Wizyta u ginekologa to nie lada stres dla każdej z kobiet, a już w szczególności dla tych młodszych. Niemniej jednak takiemu badaniu musi poddawać się każda dama, która ukończyła 16 lat, lub która rozpoczęła właśnie współżycie. Takie wizyty nie są jakkolwiek przymusowe, niemniej jednak warto byłoby pójść do wspomnianego medyka żeby sprawdzić czy wszystko jest z nami w porządku. A oto jak przebiega wizyta w poradni "K".

W trakcie badania lekarz (sprawdź ten gabinet dentysty i stomatologa) ginekolog (ciekawy post) winien przeprowadzić z pacjentką wywiad aby dowiedzieć się jakie schorzenia przebyła w dzieciństwie oraz które jednostki chorobowe występowały w jej rodzinie. Powinien także zgromadzić informacje tyczące się miesiączkowania pacjentki, długości cykli, itd.. Następnym etapem jest przeważnie wykonanie badania piersi. Ginekolog powinien pouczyć pacjentkę w jaki sposób powinna samodzielnie badać sobie piersi. Kolejnym krokiem jest wykonanie samego badania ginekologicznego. Lekarz sprawdzić czy organy płciowe pacjentki są prawidłowo rozwinięte, czy nie ma żadnych zmian.

Tabletki ginekologiczne
Author: Surija / "Sray"
Takie odwiedziny u ginekologa powinno się traktować przede wszystkim jako prewencję, albowiem częste wizyty stanowią szansę na uniknięcie bardzo wielu niekoniecznych schorzeń. Powinny być dla kobiety tak zwyczajne niczym wizyta w salonie kosmetycznym bądź u fryzjera, bowiem są częścią dbania o siebie, dużo ważniejszym elementem. W żadnym razie nie można ich zaniedbać.

O ile nie znamy sprawdzonego medyka w swoim mieście starczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: ginekolog Warszawa, ewentualnie przeczytać opinie (odwiedź rankinglekarzy.pl w wolnej chwili) o wyszukanych specjalistach na tematycznych forach. Można również próbować strategią "prób i błędów" odnaleźć dobrego lekarza. Warto takiego wyszukać ponieważ wizyty u niego powinnyśmy kontynuować przez długie lata.