• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Każdy powinien troszczyć się o uzębienie, niekiedy jednak trzeba wykonać jakiś zabieg i wówczas niezbędne będzie zdjęcie RTG

on Feb 10, 2022
Ludzie niekiedy mają duże problemy z zębami i wówczas zalecany będzie zabieg.

Jeden zepsuty ząb, który trzeba leczyć, dla jednych będzie okropnym utrapieniem, a dla innych zdawałoby się być wybawieniem.

Morze Bałtyckie
Author: Jörg Schubert

Mówimy o tych, którzy mają duże problemy z uzębieniem lub kośćmi żuchwy. Są to też te osoby, które powinni usunąć ośemki, ponieważ źle rosną lub nie mają miejsca, żeby się normalnie wyrzynać.

Podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że podobny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link psychiatra w bydgoszczy.

Zazwyczaj muszą oni iść do chirurga. Na pewno przeprowadzi on zabieg. By to jednakże uczynić niezbędny będzie mu pantomogram, a to panoramiczne zdjęcie naszej szczęki. Widać na nim wszystkie zęby, korzenie i kości żuchwy. Pozwoli ono zrozumieć lekarzowi, jak trzeba zrobić zabieg i gdzie tak naprawdę jest problem. Zdjęcie jest bezbolesne i wykonanie go trwa zaledwie kilkanaście sekund. Owszem, jest pewna dawka promieniowania i z tego powodu zdjęcia nie powinny wykonywać kobiety w ciąży. Także osoby, które chcą zacząć nosić aparat ortodontyczny, by wyprostować swoje zęby, powinny wcześniej wykonać takiego rodzaju zdjęcie. Wskaże ono doktorowi, jaki rodzaj aparatu powinien zaoferować pacjentowi. Niektórzy mogą się bać wykonania tego typu zdjęcia, ale jest to zupełnie bezpodstawne.

Medycyna nie zaobserwowała jeszcze przypadków, żeby po wykonaniu pantomogramu były jakieś komplikacje.

Nie zapominajmy o tym, że zdrowy i piękny uśmiech jest naszą wizytówką, wobec tego musimy przełamać strach oraz zacząć leczenie.