Jakiego rodzaju działania są, a które nie są podejmowane w hospicjach?

on May 6, 2022
Hospicja to zazwyczaj relatywnie niewielkie organizacje obejmujące swą opieką osoby umierające, czyli będące w ostatniej fazie swego życia i cierpiące z powodu przewlekłych chorób (przykładowo nowotworów lub innych o podobnym przebiegu).

U osób takich niestety zakończono leczenie przyczynowe.

W takim miejscu jak hospicjum zespół stara się stale gwarantować względnie dobrą opiekę na końcowym rozdziale życia. Zapewnienie opieki w hospicjum znaczy przede wszystkim walkę z bólem, zapewnienie komfortu oraz wSPArcia zarówno chorym osobom, jak i ich rodzinie. Hospicjum to w zasadzie nie tyle miejsce, a raczej wieloaspektowy program opieki nad umierającą osobą. Kluczowym celem działania podejmowanego w hospicjach jest podnoszenie i podtrzymywanie właściwej jakości życia pacjentów poprzez zabezpieczenie ich zapotrzebowań, które związane są z objawami dolegliwości, zabezpieczenie wymagań uczuciowych czy też oczywiście duchowych.

hospicjum
Author: The National Guard

Hospicja kierują się ideą zaakceptowania nieuchronności zgonu. Nie używa się tu zatem uporczywej terapii, jakiej celem jest przedłużenie życia pacjenta wszelkimi sposobami. Hospicja nie prowadzą diagnostyki albo oceny postępu choroby. Leczenie skupia się jedynie na kontrolowaniu męczących objawów psychologicznych i somatycznych. W hospicjach nie odnajdziemy respiratorów, nie są używane powszechne w medycynie ratowniczej wlewy dopaminy czy też adrenaliny, które sztucznie utrzymują ciśnienie chorego. Nie przetacza się też krwi nawet jeśli zabieg tego typu jest konieczny, pacjent kierowany jest do szpitala. Ponadto nie jest przeprowadzana reanimacja.

Zajmują Cię nowinki? Zatem bądź na czasie (https://www.dentystakaniak.pl/co-robie/)! Z tego powodu powinieneś przeglądnąć kolejny tekst na ten temat, aby zasięgnąć bardziej dokładnych wiadomości.

W hospicjum stwarzane są czynniki godnej śmierci. Wykonuje się to możliwie bez fizycznego cierpienia oraz cierpienia psychicznego.

W takich miejscach tworzona jest przyjemna oraz możliwie domowa atmosfera tak dla chorych jak i rodziny. Należy pamiętać o tym, że w hospicjum nie przedłuża się wszystkimi siłami życia chorego ani się go nie skraca.