• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Doskonała metoda na znalezienie światełka w tunelu dla osób zagubionych

on Jun 3, 2023
W naszym życiu bywamy ciągle narażeni na różnego rodzaju używki. Najczęściej potrafimy zachowywać rozsądek, jednak czasami jedna okoliczność, a tym bardziej ich ciąg, potrafią efektywnie zachwiać równowagę.

Tabletki
Author: Patrik Nygren

Sięgamy po coraz to bardziej znaczące dawki alkoholu, papierosów czy niewinnego pozornie hazardu.

ośrodek odwykowy
Author: Carsten

Te wszystkie używki mają do siebie to, że kłopot zaczyna się niezwykle niewinnie, jednak po upłynięciu jakiegoś okresu czasu końcową osobą, która widzi kłopot, jest sama osoba uzależniona. Absolutnie nie jest prawdą to, że alkoholikami są wyłącznie osoby, które spędzają noc gdzieś w noclegowni. Nadużywanie używek dotyczy niestety wielu zwykłych ludzi, niezależnie od posiadanego zawodu. Na szczęście istnieje ośrodek, w którym te często niezwykle skrzywdzone przez życie osoby, odnajdą kompetentną pomoc. Chodziłoby o ośrodek odwykowy, w którym działają doświadczeni psychoterapeuci, którzy zależnie od stopnia skomplikowania dolegliwości oraz oczywiście jej typu, zaproponują najskuteczniejszą terapię. I nie chodziłoby tu jedynie o alkohol, nie mniej tragiczne w swych skutkach mogłoby być choćby uzależnienie od smartfona czy też internetu.

Te z pozoru niewinne zdobycze cywilizacji także mogłyby być bardzo przykre. Nastolatki często mieszają świat internetowy z rzeczywistym, z kolei hazard bardzo często prowadzi do istotnych kłopotów finansowych. W takich ośrodkach odwykowych natomiast specjaliści gwarantują całkowitą anonimowość, terapie grupowe i/lub indywidualne.

Najważniejsze jest to, żeby wykonać początkowy krok, nim terapia (zobacz też: integracja sensoryczna kalisz) zostanie nakazana na rozprawie sądowej. To nie boli, a mogłoby dać tylko korzyści dla osoby zainteresowanej oraz jej otoczenia.