• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Dieta pań ciężarnych - jak to zrobić, aby była nie jedynie zdrowo, ale również smaczna

on May 16, 2023
Wyczekiwanie na upragnione dziecko umie być czasami znacznie niebanalnym i pełnym wyzwań, które mimo to są do sprostania. W dwudziestym pierwszym wieku obraz wymogów, jakie musi pełnić kobieta w ciąży jest trochę przesadzony – wbrew danym mitom rozwijającemu się dziecku niezbyt często sprzyja nieustanne przebywanie w domu, słuchanie muzyki poważnej czy rozwiązywanie krzyżówek.
Kobieta w zaawansowanej ciąży
Author: mariadelajuana
Tego typu czynności poświadczają tylko o ewentualnej wiedzy albo inteligencji matki i ojca. To, co najważniejsze podczas odpowiedniego rozwijania się ciąży to wysoka zdrowie fizyczna i blacha ołowiana cena przyszłej mamy, jej samopoczucie, usunięcie papierosów oraz kolejnych używek i prawidłowy jadłospis. W dzisiejszych czasach jest znacznie wiele okazji i dieta pań w ciąży jest w stanie być nawet wegetariańska, o ile dobrze się ją zbalansuje. Poniżej można znaleźć parę pożytecznych wskazówek, które mogą znacznie ułatwić życie każdej przyszłej mamie.

Przede wszystkim na pewno warto wiedzieć, iż wbrew obiegowej opinii nie należy wtedy jeść dwukrotnie więcej, niż zwykle – według dietetyków powinno się spożywać więcej pożywienia, ale niezbędne minimum to w czasie pierwszego trymestru tylko ok. 360 g – tyle, co przeciętne śniadanie. Z kolei jest faktem, iż dane panie w ciąży mają nieregularny lub zwiększony apetyt, lecz jeśli owe zjawisko nie zachodzi, nie powinno się wmuszać w siebie wielkich ilości jedzenia (ekstra źródła). Dieta kobiety w ciąży – w porównaniu z standardową dietą – musi obfitować w kwas foliowy, kwasy omega-3, żelazo , jak również różne witaminy. Z tego powodu w takim czasie szczególnie ważne jest spożywanie sporej ilości warzyw – to one zawierają znaczne ilości folianów, przykładowo do dobrych jego źródeł należą brokuły, kapusta włoska, szparagi , a także rośliny strączkowe. Najlepiej, aby spożywać więcej kwasu foliowego również przed ciążą, znacznie wskazane jest nawet suplementowanie. Natomiast kwasy omega-3 są w dużej ilości u tłustych ryb oraz w oleju lnianym; mnóstwa lekarzy również zaleca dodatkową suplementację. Trzeba pamiętać, iż olej budwigowy to źródło bardzo cenne, lecz powinno się go przechowywać w dobrych warunkach – zawsze w lodówce.

Żelazo da się czerpać z znacznie wielu źródeł, nie wyłącznie z czerwonego mięsa – w dzisiejszych czasach tak samo ważne, jak spożywanie żelaza, jest jego absorpcja, jakie potrafi być znacznie większe, jeśli jest spożywane go przy tym z posiłkami zawierającymi wit. C. Z tego powodu dietetycy polecają dla przykładu herbatę z pokrzyw – zawiera obie substancje. Oprócz tego dobrym źródłem żelaza jest ciecierzyca, fasola, zielone warzywa i otrębach. Dieta kobiety w ciąży może być dzięki temu bardzo smaczna.