Czy zastrzyk aplikowany wprost do gałki ocznej boli i jakie schorzenia leczy się tym sposobem?

on Sep 3, 2023
Nasze oczy, zwłaszcza po przekroczeniu 50. roku życia są podatne na liczne, przewlekłe schorzenia. Zastrzyk podany bezpośrednio do oka stanowi najszybszą metodę wprowadzenia leku. Iniekcje doszklistkowe, czyli fachowa nazwa zastrzyków podawanych do wnętrza gałki ocznej.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mimo że dla wielu chorych brzmi groźnie i nieprzyjemnie, jest to zabieg przeprowadzany wyjątkowo szybko i precyzyjnie. Poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego, jest także bezbolesny. Przeprowadza się go z użyciem wyjątkowo cienkiej igły, z poszanowaniem precyzyjnych zaleceń aseptyki. Higieniczne warunki są zachowane, żeby zminimalizować niebezpieczeństwo zakażenia.

Kiedy okulista okuliści Toruń może zalecić iniekcje? To najlepsza i najszybsza metoda podawania lekarstw leczących przewlekłe schorzenia siatkówki, jak choćby cukrzycowy obrzęk plamki, czy też zwyrodnienie plamki związane z wiekiem. Iniekcje doszklistkowe oferowane są przez większość polskich klinik okulistycznych - specjalistyczna klinika okulistyczna Optegra. Warto jednak pamiętać o czynnikach niesprzyjających. Zabieg nie jest sugerowany pacjentom cierpiącym na poszczególne schorzenia serca. Omawiane iniekcje są jedną z najbardziej efektywnych dróg leczenia AMD, czyli zwyrodnieniem plamki żółtej.

Ta przewlekła choroba gałki ocznej dotyka najczęściej osoby po ukończeniu 50. roku życia. Powoduje istotne pogorszenie wzroku, a w niektórych wypadkach – nawet kompletną utratę wzroku. Determinantami zwiększającymi niebezpieczeństwo zachorowania są: wiek, płeć żeńska, uzależnienie od papierosów, niedobór beta-karotenu oraz czynniki uwarunkowane genetycznie. Co robić, kiedy usłyszymy już opinię lekarza? Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła „AMD leczenie” znajdziemy liczne strony z poradami i polecanymi lekami. Postępowanie schorzenia mogą zatrzymać lekarstwa witaminowe i ziołowe, jednak najlepszą metodą są iniekcje doszklistkowe. W wyszukiwarce po frazie „AMD leczenie” możemy dodać słowo „klinika” lub „zabieg”. To najprostszy sposób dotarcia do fachowej placówki.

Choroby siatkówki są wyjątkowo trudne do leczenia, nie wolno jednak się poddawać. Z pomocą przyjdą lekarstwa oraz groźnie wyglądające, ale całkowicie bezbolesne zastrzyki.