Chirurgia zaćmy jako wyłączna opcja dla osób z tym schorzeniem

on Aug 3, 2022
Na kataraktę choruje większość osób powyżej 60 roku życia. Schorzenie to powoduje zatarte spostrzeganie, nieintensywne kolory, a czasem nawet dwojakie widzenie.

Dotychczas nie jest realne zapobieganie tej chorobie, ani nie istnieją środki farmakologiczne, jakie mogłyby ją zastopować.

życie
Author: JMacPherson

Wyłączną możliwością dla osób z tym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Nowoczesne techniki operacyjne zezwalają na szybkie, bezbolesne i efektywne leczenie przykrego niedowidzenia wywołanego przez kataraktę. Laserowe operacje zapewniają możliwość pacjentom dotkniętym zaćmą powrót do zwyczajnego życia w przeciągu jedynie jednego dnia. Metodę tę stosuje się ze względu na precyzję zrealizowania zabiegu, zabezpieczenie pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.

Krem brzozowy z betuliną
Author: Sylveco
Source: Sylveco

Ażeby zakwalifikować chorego do zabiegu, lekarz wykonuje badanie charakteryzujące poziom zaawansowania zmętnienia soczewki na podłożu jakiego pozostaje wybrana najodpowiedniejsza metoda leczenia przy użyciu lasera. W trakcie operacji w sposób bezpieczny i fachowy doktor zastępuje zużytą soczewkę implantem w formie soczewki sztucznej. Każdy implant pozostaje precyzyjnie i indywidualnie dopasowany do oka danego chorego.

Przez parę dni po zabiegu trzeba się oszczędzać, wyznaczona jest pozycja wypoczywająca na boku przeciwnym do operowanej strony. Oko trzeba zakrapiać zgodnie z przepisaniami doktora. Wysiłek fizyczny po operacji zaćmy nie jest korzystny.

Podnoszenie ciężkich przedmiotów, czy też nagłe zmiany pozycji nie sprzyjają gojeniu.

Równie fascynujący tekst prezentowany jest tutaj, więc odwiedź witrynę weekend w spa szczecin i zobacz, jakie informacje tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują!

Trzeba pamiętać o systematycznych, kontrolnych badaniach u doktora okulisty.