Boisz się dentysty? Sprawdź, jak trafić do sprawdzonego specjalisty

on Feb 14, 2023
Lęk przed stomatologiem odnosi się do dużej grupy ludzi i wbrew pozorom nie tylko najmłodszych. Wielu dorosłych wzdryga się myśląc, iż będą zmuszeni siąść na fotel dentystyczny, otworzyć buzię i poddać się borowaniu bądź co gorsza wyrwaniu zęba, którego nie można już wyleczyć. Jeżeli i tobie przed każdą wizytą towarzyszy ogromny niepokój, musisz znaleźć gwarantowanego specjalistę, do jakiego może nie będziesz chodzić z przyjemnością, lecz z pewnością przestaniesz się bać. Jak to zrobić?
dentysta
Author: SunnyView Dental
Możesz zacząć od spytania przyjaciół, jaki gabinet dentystyczny wybrali i czy są z niego usatysfakcjonowani. Trzeba przy tym pamiętać, że nie zawsze to co dobre dla jednego, będzie odpowiednie dla drugiego, bowiem każdy inne priorytety stawia na pierwszych miejscach. Dla jednych kluczowa jest higiena przeprowadzania zabiegów, dla innych opłaty za leczenie, toteż mimo wszystko lepiej jest samodzielnie sprawdzić, jaki gabinet będzie nam pasować. Najlepiej jest to zrobić w trakcie wizyty kontrolnej, kiedy sprawdzimy podejście stomatologa do pacjenta, zachowywanie przez niego zasad higienicznych, również podczas rutynowej wizyty, a także ogólny wygląd i zaopatrzenie gabinetu. Powinien być wyekwipowany w nowoczesne narzędzia, pozwalające zrobić wszystkie konieczne w toku leczenia zabiegi, jak też zdjęcia rtg, bez których niekiedy ciężko byłoby się obyć. W innym razie będziemy zmuszeni zrobić je gdzie indziej, tracąc czas – gdy wszystko mamy na miejscu, jest to po prostu komfortowe. Stomatolog - (gabinet stomatologiczny ursynów) powinien proponować bogaty pakiet usług, nie tylko normalne leczenie, lecz również leczenie kanałowe mikroskopowe - porównaj . Dobrze też spytać o sposobność wybielania zębów, wstawiania implantów lub robienia protez.

Ponadto dla niektórych ważną sprawą jest odległość gabinetu od domu. Przy nagłym bólu lepiej jest mieć dentystę tuż za rogiem oraz wziąć od niego numer komórki, gdy zajdzie potrzeba niespodziewanej wizyty. Na pewno bowiem niejednokrotnie sprawdziłeś, jaki ból może sprawić problem z zębem oraz chciałbyś tego uniknąć. Odpowiedni stomatolog, objaśniający wszelkie czynności, które przeprowadza oraz z pozytywnym podejściem do pacjenta pomoże ci pokonać lęk przed leczeniem zębów oraz w końcu bez stresu czy niepotrzebnego zdenerwowania zadbasz o to, aby mieć piękny uśmiech. Gdy już znajdziesz cenionego specjalistę, zapisz do niego całą rodzinę.