You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Świadome żywienie i aktywność fizyczna są trendy!

on Sep 28, 2022
W ostatnim czasie w naszym kraju zapanowała prawdziwa moda na racjonalne odżywianie i uprawianie sportu. Jak najbardziej jest to powód do radości, ponieważ zyskujemy tym sposobem na zdrowiu.


Coraz więcej ludzi świadomie kupuje zdrowsze produkty i rezygnuje z niewątpliwie zbędnych ulepszaczy.
Zdrowa dieta została wypromowana w dużym stopniu przez media społecznościowe, w których blogerki zamieszczały masę fotografii kolorowych, smacznych posiłków, które nie zawierały zbędnego cukru, czy tłuszczu. Każda osoba, która czytała trochę na temat zrównoważonej diety wie, że drogą do sukcesu są odpowiednie proporcje między makroskładnikami. O ile węglowodany, bądź tłuszcze łatwo włączyć do codziennych posiłków, o tyle białko wpc coraz częściej jest zamiennikiem jego pierwowzoru obecnego w nabiale. Nic w tym dziwnego. Uważam, że nikt nie chciałby ciągle pić kefirów, czy jeść serków, szczególnie jeśli sportowy tryb życia bierze niezwykle poważnie i jego posiłki są obliczone pod konkretne zawody. Ich kaloryczność jest wtedy dość spora i mnóstwo osób ma dość produktów nabiałowych, które zastępuje białko wpc, będące jego czystym koncentratem dodawanym np. do masy naleśnikowej, bądź zwyczajnie wypijany. Zdrowa dieta jest bardzo ważna, lecz nie możemy zapomnieć o sporcie.

Jeżeli podoba Ci się ten materiał to kliknij w odsyłacz do wpisu (https://cmjurajska.pl/fizjoterapia/wady-postawy), który przekieruje Cię do witryny, gdzie poznasz interesujące informacje na ten temat.

Masa ludzi chodzi na fitness kluby, czy bierze udział w licznych biegach terenowych organizowanych praktycznie w całej Polsce. Zwłaszcza wieczorami możemy dostrzec ludzi biegających po ulicach miasta. Częściej i częściej pojawiają się też na nich rowery miejskie, które w łatwy sposób można wypożyczyć by nie przemieszczać się samochodami, czy autobusami.


Laboratorium
Author: Matteo Bagnoli
Source: http://www.flickr.com


W kwestii świadomości zdrowotnej wszystko idzie ku dobremu.


ludzie rezygnują z ociekających tłuszczem kebabów, na rzecz przygotowywanych na własną rękę posiłków. Pamiętajmy jednak, że wszystko jest dla ludzi i czasami można pozwolić sobie na urlopik od naszej diety.