Na dzień dzisiejszy problem niepłodności dotyczy około 1,2-1,5 mln par w naszym kraju, daje to w przybliżeniu 30 tys. par rocznie

on Sep 27, 2022
W Polsce ma swoją siedzibę kilkadziesiąt klinik pałających się wykonywaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Pary które zdecydują się na taki rodzaj zapłodnienia mają więc w czym wybierać.

in vitro śląsk
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Obecnie problem niepłodności obejmuje ok. 1,2-1,5 mln par w Polsce. Daje to w przybliżeniu 30 tys. par każdego roku, które mają wskazania do leczenia metodą in-vitro, jednak rocznie dzieci poczętych tym sposobem rodzi się jedynie 5 tys. Główną przyczyną takiego obrazu sytuacji jest brak refundacji takiego sposobu leczenia oraz wysokie koszty kuracji - pomocne wskazówki na temat in vitro na Śląsku. W przypadku, gdy jednak dysponujemy wymaganymi środkami warto zastanowić się w jakiej placówce planujemy poddać się leczeniu. Dla ludzi szukających dobrego szpitala do przeprowadzenia in vitro śląsk może okazać się interesującym regionem, ponieważ posiada on kilka placówek o bardzo wysokiej renomie. Należy jednak mieć na uwadze, że wybierając in vitro powinniśmy wykonać badania prenatalne, ponieważ w niektórych przypadkach niepłodność może wiązać się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia wad genetycznych albo rozwojowych płodu. Kontrola prenatalna umożliwia wykluczenie nieprawidłowości i gwarantuje większy komfort psychiczny przyszłej matce. Ponadto, w przypadku stwierdzenia jakiś nieprawidłowości można rozpocząć leczenie już w łonie matki. Na początku wykonuje się diagnostyki nieinwazyjne, które są kompletnie bezpieczne dla dziecka, a dopiero gdy coś zaalarmuje lekarza – inwazyjne. Takie badania niosą ze sobą jednakże pewne ryzyko powikłań, na przykład poronienia - przejdź do na .

Reasumując, zapłodnienie pozaustrojowe jest częstokroć jedyną szansą na poczęcie dziecka dla par cierpiących na bezpłodność.

Zaciekawił Cię ten dobry artykuł? Chcesz zobaczyć jego istotne źródło (https://www.pizzahut.pl/restauracje)? Zatem chcielibyśmy zasugerować Ci zweryfikowanie nowej strony.

Wartość takiego zabiegu jest wysoka i często staje się to przeszkodą nie do przejścia, jednak nawet jeżeli dysponujemy wymaganą kwota nie mamy gwarancji sukcesu. U dzieci poczętych metodą in vitro występuje wyższe ryzyko pojawienia się wad genetycznych, dlatego tak istotne jest wykonanie badań prenatalnych.