Jakie są sposoby na poradzenie sobie z problemem niepłodności, jak wygląda procedura in vitro.

on Sep 5, 2023
Wiele par stara się bezskutecznie o poczęcie dziecka, niekiedy będzie to dla nich bardzo ciężkie przeżycie. Na pierwszym etapie są zapewne różnego rodzaju badania, mające za zadanie wyeliminowanie najróżniejszych przyczyn, później miłość z kalendarzem w ręce, aż wreszcie pojawia się smutek, oskarżenia i pretensje czy nawet rozwody.

Gabinet ginekologiczny
Author: Daniel Lobo
Gdy wszystkie metody naturalne zawodzą, to będą dwie możliwości. Albo zaadoptowanie dziecka, albo decyzja o sztucznym zapłodnieniu. Od razu należy przyznać, że in vitro Kraków będzie procedurą długą, skomplikowaną i wymagającą wielu wyrzeczeń. Nie daje także pełnej skuteczności, ale małżeństwa, które się doczekały narodzin dziecka poczętego w taki sposób są zdania, że naprawdę warto było. Niestety często pojawiają się tu jakieś wielkie oczekiwania, a później równie duże rozczarowanie, jeżeli się tym razem nie udało. Nawet najlepsza klinika in vitro ma skuteczność w okolicach pięćdziesięciu procent, więc duża ilość zabiegów pozostaje nieudana. Należy mieć tego świadomość i w razie niepowodzenia nie poddawać się, lecz dalej próbować. Szczegóły sprawdź na stronie lecznicy GynCentrum.

Sam zabieg polega na pobraniu należycie rozwiniętych jajowych komórek od kobiety i nasienia od mężczyzny, później zapłodnieniu w odpowiedniej konstrukcji inkubatorze i wszczepieniu zarodków do macicy. Wszystko rozpoczyna się od odpowiedniej hormonalnej stymulacji, jaka ma za zadanie odpowiednie pobudzenie komórek rozrodczych i ich rozwinięcie. Kobieta ma wykonywane cykliczne, i jeżeli wykażą one, że wszystko będzie jak należy, to komórki zostają pobrane i umieszczone w inkubatorze, gdzie także umieszczane jest pobrane nasienie od mężczyzny. W kontrolowanych warunkach duża część komórek ulega zapłodnieniu, a pośród nich lekarz (psychiatria bydgoszcz) prowadzący wybierze te, które wprowadzi się później do macicy. Sam ten zabieg nic nie boli i nie będzie wymagał długiego przebywania w szpitalu. Po jego wykonania podaje się odpowiednie leki, które mają za zadanie zwiększyć szanse na zagnieżdżenie, i jeśli wszystko przebiegnie bez komplikacji, to za kilka miesięcy będzie się można cieszyć nowo narodzonym bobaskiem- polecam przeczytać.