Jakie są możliwości opiekowania się nad osobami nieuleczalnie chorymi, jaka będzie w tym rola hospicjum.

on May 13, 2022
Mimo ogromnego rozwoju nauk medycznych w ostatnim czasie w dalszym ciągu sporo chorób jeszcze nie pokonano. Dotyczy to zwłaszcza nowotworów, które bez przerwy zbierają ponure żniwo. W dużej mierze jest to wynikiem niskiej wykrywalności i profilaktyki. Wiele takich chorób mogłoby zostać pokonane, jeżeli w odpowiednim czasie zostały wykryte. Niestety jeszcze tak jest i ludzie, którzy zaczęli chorować na raka czy jakąś inną groźną chorobę będą skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.
Będzie się z tym wiązać jeszcze jedna rzecz, to znaczy to, że na którymś etapie ich leczenie zaczyna być niemożliwe. Szpitale nie chcą za bardzo takich ludzi trzymać u siebie, ponieważ nie ma żadnej szansy na poprawę stanu ich zdrowia, a samo leczenie będzie się sprowadzać do uśmierzania bólu i psychicznego wsparcia.
dzieci i kolorowanki
Author: PlaSmart Inc
Za to w domach chorzy często nie będą mieli odpowiedniej opieki, szczególnie jeżeli są osobami zupełnie samymi albo mającymi rodzinę daleko. Jednak można znaleźć miejsca, w jakich poczekać na przyjście ostatnich dni, a takimi miejscami są hospicja.

Hospicjum ze Śląska to miejsce, w jakim udziela się pomocy nieuleczalnie chorym. W hospicjach nie leczy się już nikogo, medyczna pomoc ogranicza się do walki z bólem, jaki przy niektórych schorzeniach jest naprawdę olbrzymi - jak działa hospicjum śląskie. Tak naprawdę hospicjum z Katowic powinnojak działa hospicjum śląskieywających, domem, w którym w godziwych warunkach doczekają oni pożegnania się ze światem.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju funkcjonuje około stu takich miejsc, a pierwsze z nich otwarto w Krakowie pod koniec minionego wieku. W każdym hospicjumhospicjum (szczegółyna ten temat - https://www.hospicjumkatowice.pl/)odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny, jaki w razie konieczności będzie umiał pomóc potrzebującym, chociaż tak jak już było wspominane, nie będzie to żadne leczenie, a doraźna pomoc. Niezwykle istotną rolę spełniają w tym miejscu psycholodzy, jacy wspierają pacjentów na duchu i służą im pomocą w zmaganiu się z chorobą. Bardzo pomagają również wolontariusze, takie osoby z własnego wyboru chcą pomagać przy tym, żeby chore osoby miały jak najlepsze warunki.