Jak odzyskać ładny uśmiech? Stomatologia spieszy z pomocą.

on May 15, 2022
To już codzienność, że w branży stomatologicznej używa się materiałów twardych i wytrzymałych niczym diament. Muszą wykazywać duże podobieństwo do zębów człowieka, zapewniać doskonałą estetykę i muszą być przyjazne dla organizmu człowieka (nie powodować żadnych uczuleń i nie emitować toksycznych substancji). Takimi materiałami są między innymi akryl, porcelana i tlenek cyrkonu.

dentysta
Author: Luis Zafra
Jeżeli mamy pewne obiekcje dotyczące naszego uśmiechu i chcemy przywrócić mu blask lub nawet wyrównać kształt lub rozjaśnić kolor, specjalista może zaproponować nam licówki. Licówki porcelanowe nakłada się na zęby zdrowe, tylko wymagające korekty, przykładowo - nierówne albo o nieestetycznych przebarwieniach. Licówki porcelanowe są cienkimi płytkami stworzonymi – jak sama nazwa sugeruje – z porcelany, o grubości ok. pół milimetra. Przytwierdza się je do zębów najbardziej eksponowanych podczas uśmiechania się.

Można to zrobić dwoma sposobami – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów, zależy co zaproponuje nam dentysta Wrocław jest miastem, w którym wykonamy nakładanie licówek prawie w każdym prywatnym gabinecie - sprawdź dentystę Aurident. Natomiast korony cyrkonowe to uzupełnienie pokrywające całość korony zęba, montowane po jego wyrwaniu. Wycina się je komputerowo z cyrkonowego bloczka, co zapewnia ich niebywałą dokładność i precyzyjne przyleganie. Ich walor jest taki, że korony cyrkonowe są przeznaczone do zastosowania zarówno na zębach przednich, jak i z boku.

Leczenie zębów
Author: Partha S. Sahana
Korona ta nie ma metalowej bazy, dlatego nie daje pozoru sinego podbarwiania dziąsła przylegającego do korony. Ząb jest bardzo podobny do naturalnego, nawet światło padające na koronę tego typu załamuje się niemal tak samo. Korony cyrkonowe zdają egzamin – tak, jak licówki - w przypadku zębów przebarwionych, zniszczonych, ale także kiedy mamy lukę do uzupełnienia.

Aby porównać koszty i efekty zrobienia licówek lub montowania koron, można wklepać w internecie „dentysta Wrocław” i prześledzić komentarze oraz w dostępnych cennikach konkretnych klinik albo zakładów prywatnych. Kiedy dokonamy wyboru swojego dentysty, dobrze zdecydować się, żeby podjął się naszego leczenia i nakładanie licówek albo koron do końca i by dał nam gwarancję na wykonane przez siebie zabiegi.